Szabás:
A mintákat elhelyezzük az anyagon. Azokat a részeket amelyeket nem vágjuk el középen, úgy tesszük az anyagra, hogy a hajtott szélnél feküdjön az anyagon. A hajtott szélt szaggatott vonallal jelöljük. A többi mintát is rakjuk szét az anyagon, figyelünk arra, hogy a varrásráhagyásra is maradjon. A szétrakott szabásmintát hozzatűzzük az anyaghoz, körberajzoljuk szabókrétával és megjelölünk minden fontos jelölést. A szabókrétát mindig faragjuk ki, hogy vékony csíkot tudjunk vele húzni.
Ha körberajzoltunk minden egyes mintát, az oldalvarrásoknál rajzoljunk varrásráhagyást 1 – 2 cm – ert. Az aljánál (ruha, nadrág, szoknya), hozzáadunk 6 – 7 cm – ert, főleg, ha gyermekeknek szabunk, mert ők nagyon gyorsan nőnek. Ha mindent megrajzoltunk, még egyszer átellenőrizzük.
Azután a mintát levesszük az anyagról, az egyes részeket összegombostűzzük, azét, hogy a nyírásnál az anyag ne csússzon szét, mert torzíthatja a részeket.
A szabásminta részeket a külső jelölésnél vágjuk, tehát a varrásráhagyás vonalában és összetűzve hagyjuk előkészítve az átjelöléshez.
Éles szabóollóval dolgozunk!
Szeretnél hasonló ötleteket kapni, vagy fejlesztenél varrótudásodon? A kreatív varrás tanfolyam a legjobb lehetőség számodra!
Vélemény, hozzászólás?