Miben tárold az apróbb kellékeidet? – Orsókat
Ha már varrogatsz egy ideje, akkor tudod, hogy az orsók igazi rémálommá tudnak válni amikor összegabalyodnak. A másik ilyen a sok-sok cérna.
Az orsókat tarthatod egy kisebb fém dobozban is, külön a többi kelléktől, de a legjobb megoldás, ha beszerzel hozzá egy ilyen orsó tartó dobozkát. Nagyon megkönnyíti a munkádat, ráadásul kis helyen is elfér, mindezek mellett leltárban tudod tartani az orsókat, így kisebb az esélye, hogy elveszik belőlük néhány a varrószobádban.
Te miben tartod most az orsóidat?
Praktikus kiskocsi a cérnáknak, ollóknak
Általában egy polc, vagy fiók, illetve számtalan doboz ad helyet a varrás eszközeinek, no és persze soha nem az van kéznél, ami kellene.
A varrógéped, vagy asztalod mellé, amelyen dolgozol, szerezz be egy ilyen kis kerekes tárolót. A polcain elfér egy-két doboz, amelyekben cérnákat, illetve szalagokat tarthatsz, legfelülre pedig felkerülhet egy kisebb kosár, ebben elfér az összes ollód, a mérőszalagod, és persze az orsós dobozkád.
Ezt a kis kocsit ide-oda mozgathatod, és bármikor cserélhetsz rajta kelléktárat, segítségével pedig megszűnik a káosz, amit a varróasztalon képtelenség uralni.
Neked is van már hasonló kiskocsid?
A gombostűknek, varrótűknek készíts kis kalapot
Néhány darabka szép textilhulladékból, szalagból, kartonpapírból, és tömőanyagból nagy szép kis kalapot tudsz készíteni már most, varrógép használata nélkül is!
Mutatósak, kisebbek, nagyobbak is lehetnek, ráadásul varrhatsz rájuk egy kis gumipántot is, amivel a csuklódra is felteheted, így szabás, vagy méretvétel közben mindig van kéznél gombostűd.
Ilyen kalapot rakhatsz a varrógépedre is, ebben az esetben rögzíts rá két hosszabb szalagot, és kösd fel a gépedre.
Milyen színben fogsz ilyen tűpárnát készíteni magadnak?
Mibe rakd a szalagokat?
A szalagok legegyszerűbb és legpraktikusabb tárolása, ha egy kosárba rakod őket, amelynek az oldala lyukacsos. Egyszerűen csak tegyél bele egy erősebb pálcát, amire felsorakoztatod a szalagokat, és máris rendszerezheted benne a szalagjaidat. A szalag tekercsek közé érdemes kartonból elválasztókat készítened, mer előfordulhat, főleg a vékonyabb szalagokkal, hogy egyszerűen a rétegek lefordulnak egymásról. A papír azonban ezt meg tudja akadályozni.
Ugye neked is akad otthon egy ilyen kosarad, amit akár már most tudsz használni erre a célra?
A szabásminták tárolása
A kimásolt szabásmintákat két módon tudod a legpraktikusabban tárolni.
Vagy egy mappában, szépen rendszerezve, belehajtogatod a mintákat, vagy pedig ilyen kis papírhengerekben. Utóbbiak picit több helyet foglalnak, viszont a szabásmintákban nem lesznek hajtások, így kisebb az esélyük a szakadásra is. Érdemes a szabásminták mellé egy-egy képet is tenned arról, hogy mi volt a kiinduló modell, mert később nem fogod tudni, mi is készült abból szabásmintából.
Ha készítesz pár szabásmintát a klasszikus darabokról, és már tudod, ahogy hogyan kell azokat átalakítani az épp aktuális divat szerint, akkor egy-egy szabásmintát akár kartonpapírra is elkészíthetsz, ezt pedig felakasztva tarthatod a falon. Ugyanezt teheted néhány, nagyon kedvelt játékfigura mintáival is.
Te mindig új szabásmintát készítesz, vagy a régieket többször is felhasználod?
Szeretnél hasonló ötleteket kapni, vagy fejlesztenél varrótudásodon? A kreatív varrás tanfolyam a legjobb lehetőség számodra!
Vélemény, hozzászólás?